ZEYTİN SAHALARINA YATIRIM DÜZENLEMESİ KOMİSYONA ÇEKİLİYOR

ZEYTİN SAHALARINA YATIRIM DÜZENLEMESİ KOMİSYONA ÇEKİLİYOR

Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesine İlişkin Kanun Tasarısı'ndaki, kamu yararı kararı alınan yatırımlar için zeytinlik sahalarında yatırım yapılmasına izin verilebilmesine yönelik düzenlemeyi içeren 2. maddenin komisyona geri çekileceğini açıkladı.

Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesine İlişkin Kanun Tasarısı'nın ve Adalet Bakanlığının HSK'yla ilgili bir düzenlemesinin görüşmelerinden sonra Meclisin 15 Temmuz'a kadar ara vereceğini belirten Elitaş, 15 Temmuz günü gerçekleştirilecek toplantının ardından Meclis'in okulların açılmasından sonraki güne kadar tatile gireceğini bildirdi. 

- "Ya aynen kabul edebilir ya da değiştirerek kabul edebilir"

Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesine İlişkin Kanun Tasarısı'nın köpürtülerek doğru olmayan bir şekilde "zeytin yasası" haline getirildiğini dile getiren Elitaş, "Bugün Komisyon Başkanıyla yaptığımız görüşmede üretim paketinin ikinci maddesi olan zeytinlikle ilgili düzenlemeleri komisyona çekecek. Diğer maddelerin İçtüzük 88'e göre görüşülmesine devam edilecek. Bu arada Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığının bu konuyla ilgili görüşleri alındıktan sonra taraflarla da bu konular değerlendirilmiş olacak. En uygun, doğru bir düzenlemenin yapılmasını arzu ediyoruz." ifadelerini kullandı. 

Elitaş, "Tasarıda zeytinliklerle ilgili bir madde kalmamış mı olacak?" sorusu üzerine, "Hayır öyle bir şey olur mu? İçtüzük 88'e göre komisyon o maddeyi yeniden görüşecek. Ya aynen kabul edebilir ya da değiştirerek kabul edebilir." dedi. 

08.06.2017 18:01:16 336 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER