YETİŞTİRİCİLER BRUSELLA VE TÜBERKÜLOZ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLİYOR

YETİŞTİRİCİLER BRUSELLA VE TÜBERKÜLOZ HAKKINDA BİLGİLENDİRİLİYOR

Kütahya’nın Altıntaş İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Brucellosis ve Tuberculosis hastalıkları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Altıntaş Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Burucellosis ve Tuberculosis Hastalıklarının hayvan yetiştiriciliğinde ve toplum sağlığındaki önemi, bulaşma yolları, hastalıktan korunma metodları konusu adı altında Gökçeler Köyü İlköğretim Okulu Toplantı Salonu’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Altıntaş Toplum Sağlığı Sorumlu Tabibi Uzman Dr. Emel Yakarıca, Altıntaş İlçe Gıda ve Hayvancılık Müdürü Fatih Yıldız, Veteriner Hekim Murat Canıtez‘in sunumlarıyla gerçekleştirildi.Toplantıda Burusellosis ve Tüberkulosis hastalıklarının toplum sağlığı ve hayvan sağlığı bakımından önemi, hastalığın insanlarda ve hayvanlarda bulaşma yolları, meydana getirdiği semptomlar (belirtiler), korunma yolları detaylarıyla anlatıldı.Düzenlenen toplantı, toplantıya katılanların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

http://hayvancilikakademisi.com/

21.01.2014 18:19:12 874 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER