YENİ SİSTEMİN İLK TARIM VE ORMAN BAKANI BELLİ OLDU

YENİ SİSTEMİN İLK TARIM VE ORMAN BAKANI BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesi açıklandı. Yeni sistemin ilk Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli oldu

BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?


Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir'de doğdu. 2015 yılında kaybettiğimiz Türk siyasetçi Ekrem Pakdemirli'nin oğlu olan Bekir Pakdemirli, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Başkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora çalışmalarını yürüttü.
Gıda, tarım, hayvancılık, teknoloji ve otomotiv alanlarında serbest girişimcilik yaptı. Çeşitli şirketlerin kuruluşunda ve yönetiminde bulundu. Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firmada ve halka açık bir gıda firmasında Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı.
Haziran 2012 den itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Pakdemirli'nin deniz kaptanlığı, pilotluk ve amatör telsizcilik hobileri vardır.

09.07.2018 23:12:38 4465 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER