VERİMLİ TARIM ALANLARI SUYA KAVUŞUYOR

VERİMLİ TARIM ALANLARI SUYA KAVUŞUYOR

Kırsal alanların tarıma daha elverişli hale getirilmesi için Erzincan genelinde yürütülen sulama kanalı proje çalışmaları devam ediyor

Vali Abdurrahman Akdemir, Otlukbeli ilçesinde altyapıya yönelik çalışmaları yerinde inceledi.

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) bünyesinde İş-Kur tarafından istihdam edilen işçiler, 45 günde 4 bin metre sulama kanalının yapımını tamamladı. Kanalda incelemelerde bulunan Vali Akdemir, Otlukbeli Kaymakamı Hüseyin Tekin ve ilgili kurum yetkililerinden bilgi aldı. Yöre halkının istek ve sıkıntılarını da dinleyen Akdemir, talepler doğrultusunda sulama kanalına 6 bin metre ilave yapılacağını, böylece toplam 10 bin metre uzunlukta olacağını belirtti.

Sulama kanalı yapım çalışmalarının Kemah ilçesinde sekiz, Üzümlü'de üç ve merkez ilçede 11 toplam 22 köyde devam ettiğini belirten Vali Akdemir, toplam uzunluğun 32,5 kilometre olduğunu kaydetti. Akdemir, “İlçelerimizde yürütülen sulama kanalları projeleri tüm hızıyla devam etmektedir. Otlukbeli ilçemizde yapımı planlanan 4 bin metre sulama kanalı, 45 gün gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandı. Yöre halkından bu konuda ciddi bir talep var, bundan dolayı yapımı tamamlanan sulama kanalına 6 bin metre daha ilave edeceğiz ve toplamda 10 bin metreye ulaşmış olacak. Sulama kanalı yapımı devam eden ilçelerimizde de projeye yoğun ilgi gösteriliyor. Kemah ilçemizde 13 bin 500 metre olarak yapımı devam eden sulama kanalına, gelen istekler doğrultusunda ilave olarak 5 bin metre daha yapılması planlanmaktadır. İlçelerimizde yürütülen bu projelerin toplam bedeli, ilave edilecek kanallar hariç 810 bin lira civarındadır. Yürütülen sulama kanalları projelerinin haricinde ihtiyaç duyulan diğer köyler için de yapılacak kanallarına toplam uzunluk 80 kilometre olacaktır.” şeklinde konuştu.

02.06.2014 15:35:41 810 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER