Tarım Sözlüğü

Coğrafi konumunun ve bereketli topraklarının avantajıyla bir tarım cenneti olan ülkemizde yetişen nadide ürünlerimizin, toprak hazırlığından hasat ve hasat sonrası işlemlerine kadar olan aşamalarını ve ekonomik yönden değerlendirmelerini içinde bulunulan dönemlere göre uygulamalı olarak her Salı 20.30’da Ziraat Mühendisi Buket SAKMANLI’nın yorum ve sunumlarıyla izleyebilirsiniz.

24 Oca 856 0

Tarım Sözlüğü - Örtü Altı Üretimde Biyolojik Mücadele

Tarım Sözlüğü'nün bu bölümünde Örtü altı üretimin merkezi olan Kumluca'dayız. Örtü altında yapılan biyolojik mücadeleyi üretici Ramazan Akkın'dan, bölgede yaptığı başarılı üretimlerle tanınan öğretmen Muhsin Kavalcı'dan turfanda kavun yetiştiriciliğini izleyebilirsiniz.

03 Oca 791 0

Tarım Sözlüğü - Seralarda Don Nöbeti

Tarım Sözlüğünün bu bölümünde Antalyalı Seracılarla birlikte don nöbeti bekliyoruz. Gözleri gibi baktıkları ürünleri havaların soğumasıyla kaybetmek istemeyen çiftçilerimiz örtü altında artan ısıtma maliyetine rağmen soba yakıp bekliyorlar. Bizler de bu bekleyişe ortak olduk ve onların sıkıntılarına kulak verdik.

11 Ara 838 0

Tarım Sözlüğü - Toprak Analizi ve Önemi

Tarım Sözlüğünün bu bölümünde Antalya'da düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Analiz Laboratuvarları Derneğinin çalıştayına konuk olduk. Toprak analizinin önemi, toprak analizi desteklemelerinin kaldırılması, yeni düzenlenecek olan toprak analizi desteklerini ve farklı bölgelerden gelen uzman katılımcıların hem bölgelerini tanıdık hem de bölge üreticilerinin toprak analizini yaklaşımların dinledik.