TÜM KÖYLERE MOBİL HİZMET VERİLECEK

TÜM KÖYLERE MOBİL HİZMET VERİLECEK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, GSM hizmeti götürülemeyen 1.799 kırsal yerleşim yerinin kapsama alanına alınmasını sağlayacak proje kapsamında ilk 10 sahada kurulumun tamamlandığını belirterek, “Temmuz ayı sonunda GSM hizmeti olmayan 10 köy daha ‘cep’ten ‘Alo’ diyebilecek. 18 ay içinde de tüm Türkiye kapsama alanı içine alınacak. Böylece Türkiye, yerleşim yerlerinin tamamını mobil

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, GSM hizmeti götürülemeyen 1.799 kırsal yerleşim yerinin kapsama alanına alınmasını sağlayacak proje kapsamında ilk 10 sahada kurulumun tamamlandığını belirterek, “Temmuz ayı sonunda GSM hizmeti olmayan 10 köy daha ‘cep’ten ‘Alo’ diyebilecek. 18 ay içinde de tüm Türkiye kapsama alanı içine alınacak. Böylece Türkiye, yerleşim yerlerinin tamamını mobil kapsama alanı içine alan ilk ve tek ülke olacak” dedi.

Bakan Yıldırım, geçen yıl Haberleşme Genel Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) yaptığı çalışmayla, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) veri tabanına kayıtlı, nüfusu 500’den küçük ve bugüne kadar hiçbir mobil işletmecisi tarafından mobil haberleşme hizmeti götürülemeyen 1.799 kırsal yerleşim yeri belirlendiğini kaydetti. Yıldırım, tüm masrafları Evrensel Hizmet Fonu’ndan karşılanmak üzere bu yerlere mobil hizmet götürülebilmek için 20 Şubat 2013’teki ihaleyi kazanan Turkcell’le sözleşme imzaladıklarını anımsattı ve “Türkiye, nüfusunun ve yerleşim yerlerinin tamamını mobil kapsama alan ilk ve tek ülke olacak” dedi.

22.07.2013 15:52:02 945 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER