PEMBE DOMATES İLGİ GÖRÜYOR

PEMBE DOMATES İLGİ GÖRÜYOR

Balıkesir’in Burhaniye ilçesine bağlı Börezli köyünde geçtiğimiz yıl bir dekar alanda ekim yapan çiftçi Şener Yavuz, pembe domatese gösterilen yoğun ilgi nedeniyle bu yıl 5 dekar alanda yetiştirmeye başladı. Eski damak tadı pembe domateslere sahip çıktıklarını, ilk başlarda 2 liraya kadar sattığı domatesin şimdilerde bir liraya toptan alıcı bulduğunu anlatan Şener Yavuz, pembe domatesten para kazandığını ve ekmeye devam edeceğini s

Balıkesir’in Burhaniye ilçesine bağlı Börezli köyünde geçtiğimiz yıl bir dekar alanda ekim yapan çiftçi Şener Yavuz, pembe domatese gösterilen yoğun ilgi nedeniyle bu yıl 5 dekar alanda yetiştirmeye başladı. Eski damak tadı pembe domateslere sahip çıktıklarını, ilk başlarda 2 liraya kadar sattığı domatesin şimdilerde bir liraya toptan alıcı bulduğunu anlatan Şener Yavuz, pembe domatesten para kazandığını ve ekmeye devam edeceğini söyledi.

3 yıldır bu pembe domates yetiştiriciliği yaptığını ifade eden çiftçi Şener Yavuz, “ Tohumdan tutun da fidesine kadar kendim yetiştiriyorum. Domatesin organik olduğu için tadı lezzetli” dedi.

02.08.2013 15:39:58 985 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER