Orkide Bakımı

Orkide Bakımı

SON ZAMANLARDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÇİÇEKLERDEN OLAN, İHTİŞAMLI GÖRÜNTÜSÜNÜN YANINDA ÖZELLİKLE KADINLARIN İLGİYLE BAKTIĞI, ÖZEL GÜNLERİN VAZGEÇİLMEZİ ORKİDELER, İLK KEŞFEDİLDİKLERİ YILLARDAN BERİ CAZİBESİNİ KORUMUŞ VE GİT GİDE ARTAN BİR İLGİ ODAĞI OLMAYI BAŞARMIŞLARDIR.

ORKİDE YALNIZCA ÇİÇEK DEĞİL BİRÇOK TÜRÜ AYNI ZAMANDA YAZIN VAZGEÇEMEDİĞİMİZ DONDURMAMIZIN, KIŞIN DA SALEBİMİZİN TADIDIR.

İHTİŞAMLI GÖRÜNTÜSÜNÜN YANINDA ZARAFETİN SİMGESİ ORKİDERİN BAKIMI SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA HEPİMİZ ZORLANIRIZ.

PEKİ BU ZORLUKLARI NASIL ALT EDEBİLİRİZ?

İLK OLARAK ORKİDEYİ YETİŞTİRECEĞİMİZ YERİ İYİ SEÇMELİYİZ. ORKİDEYİ KOYACAĞIMIZ YERİN AYDINLIK OLMASI AYNI ZAMANDA DİREKT IŞIK ALMAMASI GEREKMEKTEDİR. ORKİDELER EVİN DOĞU CEPHESİNE BAKAN YERLERDE DAHA İYİ BÜYÜRLER. GÜNEY YA DA BATI CEPHESİNDE BÜYÜTÜLECEK İSE BİR PERDE İLE KORUNMALARI GEREKİR.

ORKİDENİN SULANMASINDA DA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR VARDIR. ORKİDELER DALDIRMA VE DÖKME YÖNTEMLERİ İLE SULANABİLİR. DALDIRMA YÖNTEMİ İLE SULAMA YAPILACAKSA ODA SICAKLIĞINDA DİNLENDİRİLMİŞ, KLORU UÇMUŞ BERRAK SU KOVA İÇERİSİNE KÖK BOĞAZINI GEÇMEYECEK SEVİYEDE EKLENİR VE ORKİDE SAKSISI KOVA İÇERİSİNE KONULUR. TÜM SAKSI MATERYALİ ISLANANA KADAR BEKLETİLİR. SUDAN ÇIKARILAN SAKSI SUYU SÜZÜLEREK YERİNE KALDIRILIR. EĞER BİR SÜRE SONRA SAKSI ALTLIĞINDA SU BİRİKİRSE DÖKÜLMELİDİR.

DİĞER BİR SULAMA YÖNTEMİ OLAN DÖKME SULAMA İSE MUSLUK ALTI VEYA SULAMA KABI İLE YAPILAN SULAMA ŞEKLİDİR. SAKSI HARCI TAMAMEN ISLANANA KADAR SULAMA YAPILIR. BU NEDENLE DÖKME SULAMADA BOL SUYA İHTİYAÇ DUYULUR.

ORKİDE TEKRAR ÇİÇEK AÇAR MI?

AÇMASI İÇİN EKSTRA BİR BAKIM YAPMALI MIYIZ?

SAKSI DEĞİŞİMİ NE SIKLIKTA VE NASIL YAPILMALI?

EVDE ORKİDE BAKIMINA DAİR MERAK ETTİĞİNİZ TÜM SORULARIN CEVAPLARINI BEREKET TV EKRANLARINDA BİTKİ UZMANI HASAN ALTIN’IN SUNUMUYLA GERÇEKLEŞEN BAHÇIVANIN ELİNDEN PROGRAMIMIZDA BULABİLİRSİNİZ.

YOUTUBE SAYFAMIZI ZİYARET ETMEYİ UNUTMAYIN

 

21.04.2018 16:50:02 761 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER