Nazilli'de Pamukta Tarla Günü Yapıldı!

Nazilli'de Pamukta Tarla Günü Yapıldı!

Nazilli'de 'Pamukta Makineli Hasat Hazırlığında Kullanılan Yaprak Döktürücü Kimyasalların Lif Kalitesi Üzerine Etkileri' projesinin uygulama tarla günü yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesince Araştırma-Yayım-Çiftçi bağının güçlendirilmesi amacıyla uygulamaya konan Tarımsal Yayım Hizmetlerinin Desteklenmesi ve Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen "Pamukta Makineli Hasat Hazırlığında Kullanılan Yaprak Döktürücü Kimyasalların Lif Kalitesi Üzerine Etkileri" konulu projenin tarla günü yapıldı.

Katılımı ile Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü'nde yapıldı. Aydın'da 2013 yılında başlayan ve 3 yıllık olan projenin sonunda 2015 yılı çalışmalarının sonuçlarının gösterilmesi amacıyla düzenlenen tarla gününe şube müdürleri, ilçe müdürleri, teknik elemanlar ve pamuk üreticileri katıldı. Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsünden Proje Sorumlusu M. Koray Şimşek tarafından pamukta makineli hasat hazırlığı sırasında kullanılan yaprak döktürücüler, uygulama zamanları ve uygulamada dikkat edilecek hususlar ile yaprak döktürücülerin lif kalitesine olan etkisi hakkında katılımcılara bilgilendirme yapıldıktan sonra tarlada yaprak döktürücü uygulaması gerçekleştirildi. İHA

02.10.2015 13:50:40 874 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER