MERAYA SU 8 KİLOMETRE UZAKTAN GELİYOR...

MERAYA SU 8 KİLOMETRE UZAKTAN GELİYOR...

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı Nasuhoğlu köyü’nde,  halkın büyük kısmının geçim kaynağıdır hayvancılık… Ancak köyde hayvanların su ihtiyacı konusunda sıkıntılar yaşanıyor.  Zira köylüler mera için gerekli su ihtiyacını 8 kilometre uzaklıktaki bölgeden karşılamaya çalışıyor…

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı Nasuhoğlu köyünde,  meracılar hayvanları için gerekli olan su ihtiyacını, köylerine 8 kilometre uzaklıktaki bölgeden karşılıyor.

Köy muhtarı Yusuf Seyman, 2 yıldır hayvanların ihtiyacı için 8 kilometre uzaklıktaki bölgeden köy merasına su getirmeye çalıştıklarını belirterek, bu konuda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’dan destek beklediklerini anlattı.

Kendi imkanlarıyla temin ettikleri iş makineleri yardımı ile 12 metre kazarak buldukları suyu köyün merasına getirmek için çalışan muhtar Seyman, 2014 yılından bu yana çalışma yürüttüğünü ve 25 bin lira harcama yaptığını söyledi.

Köylerindeki hayvanların su ihtiyacı için kuyu alanı mevkiindeki suyu getirmek için çalıştıklarını belirten ve bunun için Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’dan destek beklediklerini ifade eden Nasuhoğlu köy muhtarı Yusuf Seyman; “Köyümüzün geçim kaynağı genelde hayvancılıktır. Bunun için köyümüzün hayvanlarının ihtiyacı için su getirmeye karar verdik. Köyümüze yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki kuyu alanı mevkiinde iş makinaları ile 12 metre yerin altına kazarak su çıkardık. Bu suyu yer yüzüne çıkararak 500 metre ileriye bir çeşme yapacağız ve bu çeşmeden köyümüzün hayvanlarını sulayacağız. Kendi çabalarımız ile yapıyoruz. Kendi imkanlarımız ile saati 150 liraya kepçeyi kiraladık ve suyu bulduk. Çok kıymetli bakanım Veysel Eroğlu Beye buradan selam ediyor ve onun desteklerini bekliyorum. Ayrıca da sayın Afyonkarahisar milletvekilimiz Ali Özkaya’nın da desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

29.06.2016 14:25:21 848 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER