MANİSA’DA 3 BİN ADET YARI BODUR ELMA DAĞITILDI

MANİSA’DA 3 BİN ADET YARI BODUR ELMA DAĞITILDI

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, "Bitkisel Üretimi Geliştirme" projesi kapsamında Demirci ilçesinde çiftçilere, 3 bin adet yarı bodur elma fidanı dağıtıldı.

Bardakçı köyünde düzenlenen dağıtım töreninde konuşan İl Müdürü Hasan Çebi, çiftçileri modern yetiştiriciliğe yönlendirmek ve yeni uygulamaları teşvik etmek amacıyla her yıl olduğu gibi yarı bodur elma fidanı dağıttıklarını söyledi. Projenin bu yıl da çiftçilere umut olduğunu dile getiren Çebi, “Önceden de üretim yapılan Bardakçı'da, dört çiftçiye 3 bin adet yarı bodur redchief ve scarletspur golden cinsi elma çeşitlerini dağıttık. Köyün elma plantasyonunda uygun ekolojiye sahip olması ve önceden tesis edilen elma bahçeleriyle bütünlük sağlaması açısından 24 dekar alanda bu projeyi uygulamaktayız. Temennimiz, çiftçilerimizin ürünlerinin bol ve kazançlarının bereketli olmasıdır.” dedi.

Törenden sonra çiftçilere fidanların dikimi, korunması, gübrelenmesi ve bakımı konularında il ve ilçe müdürlükleri teknik personeli tarafından bilgi verildi. Törene Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Naciye Palaz da katıldı.

20.12.2013 11:20:48 1761 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER