ERZURUM’DA ARAZİ TOPLULAŞTIRLMASINA YÖNELİK DÜZENLEME

ERZURUM’DA ARAZİ TOPLULAŞTIRLMASINA YÖNELİK DÜZENLEME

Erzurum'un Aşkale ve Aziziye ilçelerinde toplam 6 bin 400 hektarlık alanda Tarım arazilerinin korunması, kullanılması ve arazi toplulaştırmasına yönelik düzenleme çerçevesinde Devlet Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü tarafından zorunlu arazi toplulaştırması uygulanacak.

Bazı Yerlerde Arazi Toplulaştırması Yapılması Hakkında Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın talebi üzerine, Bakanlar?Kurulu'nca 4 Kasım 2013 tarihinde kararlaştırıldı. Buna gore Erzurum'un Aşkale İlçesi Ortabahçe, Karabıyık, Kandilli, Merdiven, Abdalcık, Küçükgeçit, Güllüdere köyleri ve Aşkale merkez köyleri ile Erzurum'un Aziziye İlçesi Tebrizcik, Demirgeçit Mahallesi ile Atlıkonak Köyü'nde özel arazi toplulaştırması kapsamında kamu yararı gözetilerek isteğe bağlı olmaksızın Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 8. Bölge Müdürlüğü tarafından zorunlu arazi toplulaştırması uygulanacak.

 Toplulaştırma sınırları içinde olmasına karşın arazi toplulaştırma kriterlerine uygun olmayan yerler, teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dahil edilmesi uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk alanlar ile yoğun sabit tesis bulunan alanlar toplulaştırma harici bırakılacak.

02.12.2013 11:51:11 1441 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER