DANE MISIR ALIMI SAKARYA’DA BAŞLADI

DANE MISIR ALIMI SAKARYA’DA BAŞLADI

Tarım Kredi Kooperatifleri  Sakarya Bölge Birliği 2013 yılı Dane Mısır alımlarına başladı. Kooperatiflerde mısır alımları tüm hızıyla sürerken Bölge Birliğinin, ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında 10 bin ton mısır alımı hedeflendiği öğrenildi.

Genel Müdür Yardımcısı Sefa Çağlayan ve Bölge Müdürü Mehmet Kalkan, Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde ve Tarım Kredi Yem A.Ş. Sakarya fabrikasında incelemelerde bulundu. Burada yetkililer ile görüşen Çağlayan “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak görevlerimizden bir tanesi olan ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında yörede büyük önem arz eden dane mısır, Bölge Birliğimize bağlı kooperatiflerce alınarak yine kendi iştirakimiz olan Tarım Kredi Yem A.Ş’ de değerlendirilmektedir. Ürün alımları ile ortaklarımızın ürünlerinin değerinde alınması sağlanmaktadır” dedi.

Mısır alımı ile ilgili olarak bir açıklama yapan Bölge Müdürü Mehmet Kalkan, ortaklarının ve iştirakleri Tarım Kredi Yem A.Ş.’nin yemlik hammadde talepleri doğrultusunda mısır alımına başlandığını, Bölge Birliğine bağlı Akyazı, Arifiye, Söğütlü, Budaklar, Adapazarı, Uzuncaorman, Kazımpaşa, Kayalarreşitbey, Karapürçek, Yeniormanköy, Yeşilyurt, Ferizli ve Osmanbey Kooperatiflerinde alımı yapılan Mısırların Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan Tarım Kredi Yem A.Ş. Sakarya yem fabrikasına satışının gerçekleştirildiğini belirtti.

08.10.2013 16:31:41 1421 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER