Bu Traktörün Fiyatı 1 Milyon Lira!

Bu Traktörün Fiyatı 1 Milyon Lira!

Bursa'da düzenlenen "Bursa 13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı"nda sergilenen ve 8 traktörün işini tek başına yapabilen 435 beygir gücündeki traktör, 1 milyon lirayı bulan fiyatıyla dikkati çekiyor. 

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen fuarda, sergilenen "New Holland T8 Auto Command Serisi 435 model" traktör, çiftçilerden ve fuarın ziyaretçilerinden büyük ilgi görüyor. 

Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bunun, Türkiye'nin en büyük traktörü olduğuna dikkati çekti.

Özdemir, Türkiye'de tarımın gelişmesiyle çiftçilerin verimliliğin öneminin farkına vardığını vurgulayarak, bu traktörün 435 beygire kadar maksimum güç ve 1850 newton/metreye varan tork değerleriyle müthiş bir performans sunduğunu belirtti.

"7-8 Traktörün Yaptığı İşi Tek Başına Yapıyor"

Özdemir, bu güçteki traktörlerin büyük ölçekli tarımsal üretim yapan çiftliklerde kullanıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu traktör 7-8 traktörün yaptığı işi tek başına yapıyor. Dolayısıyla 8 yerine tek operatör kullanıyor ve onların 3 günde yapacağı işi bu 1 günde yapıyor. İş gücünden, zamandan ve yakıttan tasarruf sağlıyor" AA

14.10.2015 14:08:26 1821 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER