BELGESİ OLMAYAN TÜCCARLAR DİKKAT!

BELGESİ OLMAYAN TÜCCARLAR DİKKAT!

Belgesi olmayan tüccarlar 2014 yılından itibaren hayvan alım satımı ve taşımasını yapamayacak.

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Akdağmadeni ilçesinde hayvan alım satımı ve nakliyesi ile sürü bakıcılarına eğitim verdi.

Eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, 1 Ocak 2014 tarihine kadar, hayvan alım satımı yapan vatandaşlara, hayvan nakliyecileri ve sürücülerine, nakliyeye eşlik eden bakıcıların, hayvan satıcılarının eğitime tabi tutulacağını belirterek, “Eğitime katılan vatandaşlarımıza sertifika verilecek. Sertifikaları olmayan bu vatandaşlarımız, 1 Ocak 2014 itibaren bu işlemleri yapamayacak” dedi. Akdağmadeni Kaymakamı Ahmet Yıldız’da ilçede hayvancılık ve tarımsal faaliyetlerin gelişimine öncülük edecek projeler üzerinde çalışılması gerektiğini belirterek, “Özellikle meyvecilik, patates, kapari ve aspir üretimi konusunda projeler için de gereken hazırlıklar yapıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından, katılımcılara Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından; Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği, Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Denetlenmesi ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hakkında sunu yapıldı.

23.11.2013 12:21:35 1120 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER