BEKLENEN HABER GELDİ: ULUSAL SÜT KONSEYİ TOPLANIYOR!

BEKLENEN HABER GELDİ: ULUSAL SÜT KONSEYİ TOPLANIYOR!

Ulusal Süt Konseyi Cuma günü çiğ süt fiyatlarını belirlemek üzere toplanıyor.

Çiğ süt fiyatlarını belirlemesi için uzun süredir toplanması beklenen Ulusal Süt Konseyi Cuma günü fiyatları belirlemek üzere toplanıyor.

Yem fiyatları başta olmak üzere, üreticilerin girdi maliyetlerinde önemli artışlar olmasına rağmen çiğ süt fiyatları yeniden güncellenmemiş, bu durum karşısında üreticiler mağdur olmuştu.Temmuz ayının başında bu fiyatların güncellenmesi gerekiyordu, ancak Gıda Komitesi görüşünü beyan etmediği için Ulusal Süt Konsey’de yeni fiyatları açıklayamamıştı. Bu durum üreticinin aleyhine bir sürecin yaşanmasına neden olurken dişi hayvanların kesimi de artmıştı.

'Gıda Komitesi' olarak bilinen, Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi çiğ süt fiyatlarına yapılacak artışla ilgili görüşünü bildirdi. Görüşlerin alınmasıyla birlikte Ulusal Süt Konseyi ’de toplanma kararı aldı.
Ulusal Süt Konseyi, Cuma günü saat 14.00'de bütün tarafların katılımıyla toplanarak fiyatları masaya yatıracak, toplantının ardından da çiğ süt fiyatlarının açıklanması bekleniyor.

26.07.2018 12:23:36 5681 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER