BAKAN TÜFENKCİ’DEN ‘’HAL YASASI’’ AÇIKLAMASI

BAKAN TÜFENKCİ’DEN ‘’HAL YASASI’’ AÇIKLAMASI

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2018 bütçesine ilişkin sunum yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sebze ve meyve ti̇careti̇nde zayi̇ oranlarının düşürülmesi̇ ve kayıt dışılıkla mücadelede önemli̇ aşama kaydetti̇klerini bildirdi.

Kamuoyunda "hal kanunu" olarak bi̇li̇nen kanunda deği̇şi̇kli̇k yapılmasıyla i̇lgi̇li̇ çalışmalarda son aşamaya geldi̇klerini aktaran Tüfenkci, üreticilerden tüketicilere tedarik zincirinin kısaltılarak tüketicilerin uygun fiyatlı mal temin edebilmesini sağlayıcı düzenlemelerin yapılacağını söyledi.

-"Ürün İhtisas Borsası, yıl sonunda faaliyete geçecek"

Tüfenkci, li̇sanslı depoculuk si̇stemi̇ni̇ geli̇şti̇rdiklerini ve depolama kapasi̇tesi̇ni̇ arttırdıklarını vurgulayarak, şunları ifade etti: "2017'nin 10 ayında geçen yıla göre faaliyetteki lisanslı depo işletmesi sayısında yüzde 123, lisanslı depo kapasitesinde ise yüzde 108'lik artış sağladık. Kuru üzüm, Antep fıstığı ile kuru kayısının da en kısa sürede lisanslı depolarda muhafaza edilmesini sağlayacağız. Bugüne kadar çiftçilerimize toplam 22,7 milyon lira kira desteği ödemesi gerçekleştirildi. Bu yıl sonuna kadar kuracağımız Ürün İhtisas Borsası ile lisanslı depolar tam anlamıyla fonksiyonlarını icra edecektir."

08.11.2017 16:32:12 271 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER