16 BİN 750 GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ!

16 BİN 750 GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ!

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı. Genç çiftçi projelerine 30 bin TL hibe verilmesini öngören programa 2018 yılında da devam edilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba 2018 yılı içerisinde yaklaşık 16.750 genç çiftçiye hibe desteği sağlanacağını duyurdu. Bu yıl dagenç çiftçilere hayvan temin ve teslimi Tigem tarafından yapılacak. Ayrıca genç çiftçilerin bazı projelerde temin sorunu yaşamaması için çalışmalar Koza Tarım Satış Kooperatifleri Birliği ve Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği ile koordineli bir şekilde yürütülecek

ÇOK YILLIK YEM BİTKİSİ ÜRETİMİ İLE ARI SÜTÜ İLE ANA ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ DE DESTEKLENECEK

Bu yıl, diğer yıldan farklı olarak “çok yıllık yem bitkisi üretimi” ile “arı sütü ve ana arı yetiştiriciliği” de projeler içerisinde yer alacak. Bütçenin kalan kısmı ise ana hatlarıyla arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği, ipekböceği yetiştiriciliği, meyve, bağ ve diğer üzümsü bitkilerden bahçe tesisi, örtü altı sebze ve süs bitkisi yetiştiriciliği, mantar üretimi, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği ve coğrafi işaretli ürün yetiştiriciliği konularında verilecek

PROJE BAŞVURULARI 2-30 NİSAN 2018 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

2-30 nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek proje başvurularında ön kayıt “https://gencciftci.tarim.gov.tr” adresi üzerinden, kesin başvurular ise yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine şahsen yapılacak.

BAŞVURULAR SIRASINDA GENÇ ÇİFTÇİLERDEN ÜCRET ALINMAYACAK

Hibe desteğinden faydalanacak çiftçilerde, ilgili Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 41 yaşından gün almamış, ücretli çalışan, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi, daha önceden Bakanlığın diğer hibe programından faydalanmamış olma şartı aranacak. Başvurular sırasında  genç çiftçilerden para alınmayacak. 

 

24.03.2018 15:45:19 635 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER