10. İNCİRLİOVA İNCİR FESTİVALİ DÜZENLENDİ

10. İNCİRLİOVA İNCİR FESTİVALİ DÜZENLENDİ

Aydın'ın İncirliova ilçesinde bu yıl onuncusu düzenlenen İncir festivalinde incirin yanında yerli ürünler sergisinin de açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan İncirliova Ziraat Odası Başkanı Mehmet İhsan Ayaydın, incir üreticilerine destek primi verilmediğini belirterek incire de teşvik primi verilmesi gerektiğini söyledi.

İncirliova belediye başkanı Fadime Orbay yaptığı konuşmada, İncirliova'da yetişen tarım ürünlerini tanıtmak amacıyla düzenledikleri bu festivalde üreticilerin ürünlerini tanıtma fırsatı bulduğunu söyledi.

Etkinlik kapsamında en güzel incir yarışması düzenlenirken 11 yarışmacının katıldığı yarışmada dereceye giren üreticiler altınla ödüllendirildi. Açılışa katılan MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak yarışmada 1. olan üreticiye ödülünü taktim etti. Uzunırmak, yaptığı konuşmada, "Aslında kazanç rekabetin en az olduğu alanlarda en yüksek yakalanabilir. İncir dünya pazarlarının yüzde 60’ı Türkiye'nin elindedir. Türkiye de de yüzde 80’i Aydın'ın elindedir. Dolayısıyla Aydın böyle bir ürünün kıymetini anlamalıdır. Ziraat odalarımızdan mahalli yönetimlere belediyelere varıncaya kadar halk bu konuda desteklenmeli bilinçlendirilmeli ve incir tanıtılmalıdır. İncirliova belediyesini bu konuda tebrik ediyorum" dedi.

07.09.2013 11:56:26 998 Yorum Gönder

Yorum Gönder

Yorumlar

BENZER HABERLER